Gizlilik Politikası

Gizlilik Şartları:

Siteniz ile paylaştığım kişisel bilgilerin güvenliğinden nasıl emin olabilirim?

Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için her şeyden daha önemlidir. Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaklardır. yeniulkeyayinlari.com'dan alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler ( Teslimat ve adres bilgileri, telefon numaraları, e-mail adresleri ) sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da hukuksal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.


Kredi kartı ile alışverişte kart bilgilerimin güvenliğinden nasıl emin olabilirim?

yeniulkeyayinlari.com'dan alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği bizim için yüksek önem taşımaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiç bir şekilde bilgi depomuzda saklanmamaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır ve bankanın sitemize entegre ettiği sanal pos aracılığı ile onay alınarak alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir. yeniulkeyayinlari.com güvenli midir? 


yeniulkeyayinlari.com İlkesel Medya Basın Yayın Matbaa Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şti. altında faaliyet gösteren bir yayınevidir. Sitemizde kullanılan kredi kartı sanal posları bankaların kontrolü ve onayı ile ilgili bankaların bilgi işlem birimleri tarafından sitemize entegre edilmiştir.

Kargo paketimin içeriği dışarıdan bakınca belli olur mu? Kargo paketi, içeriği belli olmayacak şekilde yeniulke.com sipariş departmanı tarafından hazırlanmaktadır.


Paketin üzerinde yeniulke.com yazıyor mu?

Paketiniz, üzerinde Yeni Ülke Yayınevi yazı ve logosu bulunan bir kutu ile gönderilecektir. Kargo içeriği tekstil olarak tanımlanacaktır. Kargo görevlisinin paketimin içeriği hakkında bilgisi var mı? Kargo paketi, yeniulke.com sipariş departmanı tarafından hazırlanmaktadır. Kargo görevlisi paketin içeriğini bilmeyecektir. Kargo ve fatura da gönderici ismi olarak, firmamızın ticari ünvanı olan İlkesel Medya Basın Yayın Matbaa Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şti.  kullanılacaktır. Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 128 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. Güvenlik sertifikasındaki flash sertifikanın sitedeki orjinalliğini temsil etmektedir.


SSL Nedir?

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.